نام کاربری :
کلمه عبور :
      ثبت نام
  فراموشی کلمه عبور
 • روغن را تا چه مدت‌زمانی می توان نگه داری كرد؟
  مدت زمان ماندگاری محصولات روغنی جامد و مایع روی ظرف آنها درج شده است، اما باید توجه داشت كه این مدت زمان ماندگاری به میزان زیادی به شرایط نگهداری و استفاده آنها بستگی دارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه، محصولات روغنی باید در یك مكان سرد، خشك، دور از بوی شدید و تابش مستقیم آفتاب و نیز منابع گرمایشی (بخاری، ماشین ظرفشویی و موتور سردكننده ها) نگهداری شوند.
 • آیا لازم است روغن در یخچال نگه داری شود؟
  پیشنهاد می شود روغن ها در شرایط معمول در كابینت آشپزخانه (دمای 25-15 درجه سانتیگراد) نگهداری شوند. اگر در یك منطقه آب و هوایی گرم زندگی می‌كنید و ترجیح میدهید كه روغن را در یخچال نگهداری كنید، به این موضوع توجه داشته باشید كه سرما باعث می شود روغن های جامد سفت تر شوند و روغن های مایع نیز غلیظ‌ تر شده و تا حدودی کدر به نظر برسند. اگر اجازه دهید كه محصول به دمای محیط باز گردد، ظاهر آن به حالت طبیعی برخواهد گشت و نتیجه بهتری را به شما خواهد داد.
 • چرا وقتی روغن سرخ كردنی برای سرخ كردن عمیق در ماهیتابه ریخته می شود، كف می کند؟
  همه مواد غذایی حاوی رطوبت هستند. وقتی حتی مقدار كمی رطوبت در سطح ماده غذایی وجود داشته باشد، هنگام تماس با روغن داغ كف كرده و یا كمی می جوشد. برای ایمنی هیچ گاه محفظه سرخ كن را بیش‌ از یك سوم حجمش از روغن پر نكنید. مطمئن شوید كه ماده غذایی قبل از اضافه شدن به روغن داغ تا حد امكان خشك شده باشند. این كار را می‌توان با حوله، دستمال و ... و یا با پوشانیدن سطح ماده غذایی با آرد انجام داد. همیشه از یک انبر یا سبد مربوط به سرخ کن برای اضافه کردن ماده غذایی به روغن استفاده کنید و این کار را با دقت انجام دهید.
 • آیا روغن های سرخ کردنی را می توان چندین بار برای سرخ کردن استفاده کرد؟
  در صورتی که از روغن های سرخ کردنی به نحو مناسبی استفاده شود، می توان آنها را چندین بار مورد استفاده مجدد قرار داد. بعد از سرد شدن روغن آن را با استفاده از یک صافی یا دو لایه کاغذ حوله ای ضخیم صاف کرده، در ظرف تمیز و خشک ریخته، دور آن را بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید. کف کردن از علایم استفاده مجدد زیاد روغن می باشد؛ در صورت مشاهده این مورد روغن را دور بریزید.
 • منظور از چربی و اسیدهای چرب چیست؟
  چربی ها دسته ای از ترکیبات شیمیایی ساخته شده از اسیدهای چرب هستند. انرژی اضافی حاصل از مواد غذایی در بدن عموما به صورت چربی ذخیره می شود. همچنین چربی ها برای تامین اسیدهای چرب اساسی که برای رشد بدن لازم هستند و بدن قادر به ساخت آنها نیست، در رژیم غذایی لازم هستند. اسیدهای چرب به سه دسته عمده تقسیم می شوند: اشباع شده، یک غیر اشباع و چند غیر اشباع.
 • نقش چربی ها در رژیم غذایی چیست؟
  چربی ها منبع عمده انرژی برای بدن بوده و به جذب ویتامین های A، E، D و K کمک می کنند. هم محصولات حیوانی و هم محصولات استخراج شده گیاهی حاوی چربی ها هستند و مصرف آنها در حد متعادل برای رشد مناسب، پیشرفت و حفظ سلامت لازم هستند. در یک ترکیب غذایی، چربی تامین کننده طعم، ثبات و پایداری ماده غذایی بوده و حس خوبی را در فرد ایجاد می کند.
 • کلسترول چیست؟
  کلسترول یک ماده مومی شکل است که به طور طبیعی در بافت های بدن تمام حیوانات وجود دارد. بدن انسان برای عملکرد صحیح مانند تولید ویتامین دی، اسیدهای صفراوی برای هضم چربی ها و نیز بسیاری هورمون ها، به کلسترول نیاز دارد. با توجه به توانایی همه بافت ها در ساخت مقادیر کافی کلسترول، هیچ نیاز بیولوژیکی به وجود کسترول در رژیم غذایی نمی باشد. شواهد علمی تمایل خطی مثبتی را بین میزان کلسترول دریافتی و میزان کلسترول خون نشان می دهند. روغن های گیاهی فاقد کلسترول هستند.
* نام و نام خانوادگی :
* پست الکترونیکی :
تلفن :
* پرسش :
 
  

 
صفحه اصلی درباره اویلا تماس با ما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به برند مواد غذایی اویلا می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ