نام کاربری :
کلمه عبور :
      ثبت نام
  فراموشی کلمه عبور
مصرف امگا-3 در کاهش علایم آلرژی موثر است

امگا-3 با تاثیر بر مواد آلرژن (مولد حساسیت) و تضعیف عملکرد آنها، تاثیر قابل توجهی بر کاهش علایم آلرژی دارد.

آلرژی بیماری نیست، بلکه واکنش سیستم ایمنی بدن در برابر مواد شیمیایی دریافت شده توسط بدن می باشد. این واکنش اگر نابجا و شدید باشد، آلرژی نامیده می شود. آلرژی می تواند در برابر عوامل مختلفی بروز کند: ذرات معلق در هوا و گرده گل ها، مواد غذایی، مواد شیمیایی در تماس با پوست و غیره. در تمامی این موارد، سیستم ایمنی بدن ماده خارجی را مزاحم تشخیص داده و برای دور کردن آن و رفع مزاحمت اقدام می کند. علایم آلرژی نتیجه مستقیم (آب ریزش بینی و عطسه و سرفه) یا نتیجه غیرمستقیم (تب و التهاب و خارش پوست) چنین واکنشی است.

به منظور ایجاد این واکنش ها، موادی توسط سیستم ایمنی بدن تولید می شود. اسیدهای چرب امگا-3 (با نام های اختصاری EPA و DHA) پس از ورود به بدن، به موادی با نام پروستاگلاندین های سری 3 تبدیل می شود که همانند هورمون ها عمل می کنند، با این تفاوت که میدان عملکرد آنها به عضوی از بدن محدود می گردد که دچار آلرژی شده است (عملکرد هدفمند). این مواد با برهمکنشی که با آلرژن ها دارند، باعث کاهش اثر آنها شده و علایم آلرژی را کاهش می دهند.

امگا-3 مورد نیاز بدن را می توان از روغن کانولا، ماهی های دریاهای آزاد (دارای مقادیر زیاد چربی) – و روغن حاصل از آنها – و نیز مکمل های غذایی امگا-3 بدست آورد.

   1395/7/6 17:39

 
صفحه اصلی درباره اویلا تماس با ما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به برند مواد غذایی اویلا می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ